Być na właściwym miejscu

1. Zaakceptuj, że nie ma jednego najlepszego miejsca. Jednego wyjątkowego, którego jeśli Ty nie zajmiesz – zajmie ktoś inny. Nieprawda. Każdy w świecie ma najlepsze dla siebie miejsce. Nikt nie jest w stanie zająć Twojego. Niezależnie od tego, jak długo ociągasz się z zajęciem własnego. Tak jak i Ty, nie jesteś w stanie zająć niczyjego. Nie ma JEDNEGO MIEJSCA. Każdy ma własne – JEDYNE DLA SIEBIE.

2. Zaakceptuj, że nie ma lepszego Świata, niż ten w którym jesteś. Gdyby było cokolwiek lepszego, nie byłoby Ciebie tutaj. Póki ciągle łudzisz się, że gdzieś indziej mogłoby być lepiej, póty nie możesz poczuć się tutaj – najlepiej. Pamiętaj. Tam gdzie jesteś Ty, tam jest też Bóg. A tam gdzie jest Bóg, jest Twoje miejsce.

3. Uświadom sobie, że Twoja prawdziwa natura jest całkowicie niewinna. Nie ma znaczenia co robiłeś do tej pory. Nie ma znaczenia, jak wiele nabroiłeś w poprzednich wcieleniach. Bóg daje Ci ciągle szansę. Ciągle i ciągle i tak aż do skutku. Nigdy nie utraciłaś, żadnej szansy. Tylko poczucie winy, nie pozwalało Ci ponownie z niej skorzystać. Szansę na zmianę, masz zawszę taką samą, bo Bóg kocha Cię zawsze tak samo.

4. Naucz się sprzyjać Ludziom. Naucz się szanować innych. Ale nie tylko tych, których uważasz, że na to zasługują, ale bezwzględnie wszystkich. Tylko wtedy, gdy w swoich oczach dasz prawo każdemu, by zajął swoje miejsce, dasz prawo też sobie do tego. Nie łudź się, że siebie potrafisz traktować inaczej. Nie znam nikogo takiego. Kiedy sprzyjasz ludziom, sprzyjasz tak naprawdę sobie. Wszystko co wysyłasz innym, najwięcej zostaje przy Tobie.

5. Zostawiaj za sobą wszystko, co Ci nie służy. Żale, pretensje, sytuacje, zdarzenia, ludzi. Nie ciągnij tego wszystkiego za sobą. Tylko kiedy przestajesz się trzymać zawzięcie starego, możesz zrobić miejsce na coś lepszego.

6. Kochaj Siebie. Ale tak totalnie. Nie rozdzielaj siebie na tego, którego potrafisz cenić i tego, którego bezwzględnie musisz zmienić. Nie odrzucaj w sobie niczego. Kiedy przestaniesz odrzucać cokolwiek, przestaniesz być taki spięty i oceniać siebie, że ciągle coś powinno być inaczej i że to co jest w Tobie, stanowi problem. Póki patrzysz na siebie jak na problem, nie dziw się, że nic nie może się zmienić.

7. Miej uznanie w swoim sercu dla ludzi, którzy dali Ci Życie. Wiem, że jeszcze będąc w brzuchu mamy, mogłeś poczuć – „tam nie ma dla mnie miejsca”. Ale zobacz, jednak jesteś. A skoro jesteś, to znaczy że Ci ludzie, ofiarowali Ci coś naprawdę cennego – Twoje Życie. Życie, które teraz możesz przeżyć tak, jak zechcesz. Niezależnie od tego, jak oni sami żyją. Ty możesz żyć dużo lepiej.

8. Nie bój się wyróżniać. Być inny, niż wszyscy. Jak tak popatrzysz, każdy z Nas jest inny. I to jest piękne. Bóg ma ogromną wyobraźnię. Nie potępiaj tych, którzy żyją inaczej od Ciebie, nawet jeśli wiesz, że można Żyć o wiele lepiej.

9. Zajmij się przede wszystkim Sobą. Układaniem własnego Życia, a nie Życia innym ludziom. Kiedy zajmiesz się Sobą, nie będziesz szukał wymówek, że mógłbyś więcej dla siebie – gdyby nie inni. Kiedy zajmiesz się Sobą, dasz to co najlepsze sobie i światu. Tylko to, co chcesz rozpalać w innych, musi płonąć w Tobie.

10. Kochaj Życie.Twoje Życie jest dla Ciebie. Nie dla Twojego męża, dzieci, mamy, taty czy kogokolwiek. Kiedy naprawdę pokochasz Życie, przyjdzie taka chwila, że przestaniesz je oddzielać od Siebie.
I w końcu uświadomisz sobie, że nigdy nie było Życia poza Tobą, że jest ono tym – KIM JESTEŚ.

Żródło