Miód Manuka UMF

Miód Manuka UMFMiód jest głęboko zakorzenionym składnikiem naszej diety. Posiada bogatą tradycję, która obejmuje wiele pokoleń i regionów. Przede wszystkim, poza walorami smakowymi, jest bogatym źródłem energii i zdrowia. To produkt naturalny. Pochodzący z Nowej Zelandii miód Manuka UMF® zawiera szereg unikalnych fenoli roślinnych, wspierających nasze zdrowie.

Dzięki współdziałaniu składników bioaktywnych miód Manuka jest nieoceniony w łagodzeniu wielu dolegliwości. Doceniło go wiele pokoleń mieszkańców Nowej Zelandii, a teraz i my możemy czerpać z niego zdrowie. Korzystnie wspiera układ pokarmowy, oddechowy, skórę, odporność i siły witalne. Pomaga w utrzymaniu wewnętrznej równowagi organizmu.
UMF® to miara aktywności biologicznej, którą posiada ten unikalny miód (waha się od +5 do +25).
Dla utrzymania zdrowia zaleca się spożywać 1-2 łyżeczki trzy razy dziennie, na pół godziny przed posiłkiem.
Manuka to nazwa krzewu rosnącego w Nowej Zelandii. To właśnie z kwiatów tych endemicznych krzewów pszczoły zbierają nektar, a potem produkują ten niezwykły miód. Maorysi używają tego miodu do leczenia wielu schorzeń od wielu lat. Jednak by przekonać pacjentów na całym świecie o silnych właściwościach antybakteryjnych nowozelandzkiego miodu potrzebowano dowodów. W związku z tym zaczęto prowadzić wiele badań laboratoryjnych mających na celu naukowe udowodnienie silnych właściwości antybakteryjnych zawartych w miodzie Manuka. Profesor Peter Molan z Uniwersytetu Waikato wynalazł metodę testowania, która pozwala udowodnić siłę miodu Manuka. Opracował on wiarygodny test, który pozwala ocenić różne poziomy właściwości antybakteryjnych miodu Manuka w zależności od wyprodukowanej partii miodu. Prof. Molan nazwał poziom właściwości antybakteryjnych miodu Manuka, Unikalnym Czynnikiem Manuka – UMF® (Unique Manuka Factor) i takie określenie jest obecnie stosowane do określania siły miodu Manuka. Metoda prof. Petera Molana polega na określeniu siły miodu Manuka i porównaniu jej do siły działania fenolu. W związku z tym numer, który towarzyszy w określaniu siły miodu Manuka UMF (np. 10+ ) odpowiada sile działania 10% roztworu fenolu.

Miód Manuka UMF