Czaroit – kamień transformacji i podejmowania decyzji

czaroitCzaroit (charoit) – minerał z gromady krzemianów. Jest minerałem o zagadkowej strukturze między krzemianami warstwowymi a wstęgowymi i bardzo zmiennym składzie chemicznym. Jego skład chemiczny nie jest do końca znany. Jedyne stwierdzone miejsce wystąpienia tego minerału znajduje się w dorzeczu rzeki Czary we wschodniej Syberii. Należy do bardzo rzadkich minerałów.
Czaroit ma barwę fioletowo-liliową w różnych odcieniach (fiołkowo-ametystowa).
Uważany jest za kamień najwyższych mocy magicznych, często stosowany w praktyce astrologicznej, pomaga odczytywać przyszłość. Ukochany kamień jasnowidzów.

Fioletowy kamień transformacji przydatny, gdy zagubimy się w negatywnych myślach podczas przechodzenia przez życiowe wyzwania. Jest kamieniem jasnowidzenia i głębokiego wglądu, dostępu do informacji spoza planu fizycznego, połączenia ze światem duchowym po to żeby rozumieć, wiedzieć więcej i pokonać strach. Jest kamieniem o wibracji oczyszczającego Fioletowego Płomienia, o którym wspomina Saint Germain w „Złotej Księdze”. Oczyszcza ciało eteryczne, uwalnia je od dysharmoniii negatywnych elementów. Ułatwia pozbycie się podświadomych strachów, przekształca niekorzystne i niepotrzebne już wzorce energetyczne. Czaroit jest w stanie spowodować w naszym umyśle głębokie zmiany. Uwalniając od negatywnych myśli opartych na strachu i zmieniając energetyczną jakość osobowości, daje nam bardzo szczególne poczucie ochrony i opieki. Minerał ten wzmacnia myśli i chroni przed złymi energiami przyczepiającymi się do naszej aury.

Praca z tym kamieniem i noszenie go może przyczynić się do zwiększenia ilości tak zwanych pozytywnych zbiegów okoliczności.

Pomaga na bezsenność, problemy z układem nerwowym, obsesje i nałogi.

W zakresie pracy z czakrami pomaga w połączeniu czakry serca z czakrą korony, co tworzy atmosferę miłości bezwarunkowej. Jest to potężny kamień, który pomaga zakotwiczyć Boskie światło w ciele, poprzez aktywację wyższych czakr eterycznych, w tym czakry „gwiazdy duszy”. Jest to również potężny naturalny kryształ, który leczy szyszynkę i aktywuje czakrę trzeciego oka.
To jest nie tylko kamień wyższych czakr – bardzo silnie działa również w granicach dolnych czakr. W obrębie splotu słonecznego: ma silne działanie regeneracyjne w obszarze wątroby, trzustki, śledziony, nerek i przewodu pokarmowego. Może pomóc leczyć uszkodzenia wątroby z powodu nadużywania alkoholu. W obszarze czakry podstawy: oczyszcza energię, wspiera przepływ energii w dół przez czakrę podstawy do czakry „gwiazdy ziemi”. Dzięki temu może przekazywać naszą duchową energię i Miłość, wspierającą Matkę Gaję.
W obrębie czakry serca: pobudza przepływ energii prany do samego serca.